ادیت می کنم سیسیل و ساردِنی هم در نارنجستان تشکیل شده‌ است

گوگل کردم بیمارستان پاستورنو،”نسل گوگل کنندگانیم.” گفته بودم خیابان وزراء به دنیا آمدم ،شمیران زاده گفت وزرا پاستورنو ندارد راست می گفت بیمارستان در خیابان بخارست است. آمد نشست سر میز ما ،گفت سلام خوبی روبه تک تک ما سه بار: سلام خوبی؟سلام خوبی؟سلام خوبی؟از این سوشی های درازمی خورد که من اسمش را هیچوقت یاد نمی گیرم یک درسی می دهد درباستان ایتالیا اگر اشتباه نکنم گفت تقریبا ایرانی ها را خوب و دقیق می شناسد. به من اشاره کرد گفت توتهرانی نیستی یکی ازما سه نفر از اهالی ناپل از آب دراومد و آن دیگری جان به جانش کنی شمیرانی می ماند. گفت تا به حال دختر ایرانی ندیده است که خوشگل نباشد ،چین های صورتش نشان می داد هفتاد و پنج را دارد. لابلای حرف هایش یک کلماتی به فارسیه ایتالیایی می انداخت. تعریف کرد سال پیش که ایرانی ها در ویلشر تظاهرات داشتند تا سینه از ماشین بیرون آمده و فریاد زده “زنده باد ایران” گفت همه ایرانی ها اعتراض رو بیخیال شدن و شروع کردن براش کف زدن و هورا کشیدن،می گفت چند ماه یعد که دوباره همانجا در ویلشر تظاهرات بود با جمله ای جدید وارد شد انگار گفت داد زده بود :”مرگ بر ملا” این بار لابد همه کولش کرده بودند. البته این را خودش نگفت ادامه داد زبان فارسی زبان زیبایی ست و با انداختن یک کلمه معنی زبان می تواند به طور کامل تغییر بکند ،مثال آورد اگر بگوید سلام می کنم چقدر فرق دارد با این که فقط بگوید می کنم. گفتم ایتالیا را خیلی دوست دارم بیشتر شهرهایش را دیده ام اما ناپل را از همه بیشتر دوست داشتم. خوب شد نگفت خاک بر سرت هر چقدرشهری به جهان سوم نزدیک تر می شود تو بیشتر عاشقش می شوی بدبخت جهان سومی.

کاغذ حس خوبی ست اما فکر کردم اگر ادیت ها در وورد بشوند کار همه گروه راحت تر خواهد شد اما بعد با خودم به نتیجه رسیدم که برای راحت تر کردن کار گروه دارم کار یک نفر را سخت تر میکنم. نفهمیدم چرا به هم ریختم شاید چون رییس کمی به هم ریخته بود امروز. بعضی روزها مثل امروز از ظاهر خودم راضی هستم چون موهایم مثل رعد و برق در هوا جرقه نمی زند روزهایی که یکجوری حس می کنی خوشگلترین زن دنیا هستی شما ببینید آدری هِپبورن در آن روزها معمولا هیچکس نیست که شما را نگاه بکند ،هیچ قراری ندارید ،هیچ مسافری نمیآید ،هیچ لانگ دیستنسی نزدیک نمی شود… آن روز ممکن است اصلا یک تهرانی اصیل هم دیگر نباشید.

One response to “ادیت می کنم سیسیل و ساردِنی هم در نارنجستان تشکیل شده‌ است”

  1. سلام بلورجان!
    اميدوارم در نارنجستان روزهاي شاد و ارومي رو سپري كنى. من هم يه جورايي مثل تو احساس تنهايي مىكنم اينجا! راستي ما همشهري هستيم و تقريبن پيشينه مشتركي دارىم:) منم كار ارت مىكنم و خيلي دوست دارم ك از نزديك ببينمت و صحبت كنيم:) من نيلوفر هستم و خوشحالم كه اينجا ميبينمت:) در ضمن من تو إنستگرَم فالوت مىكنم. دوست داشتم بهت اي ميل بدم ولي پيداش نكردم واسه همين اينجا نوشتم:) خوشحال مىشم ازت بشنوم،
    با اميد بهترينها
    چيرز

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: